توحیدی: ترجیح می‌دهیم برای بازگشایی خانه سینما منتظر استقرار دولت بعدی باشیم

فرهاد توحیدی فرهاد توحیدی گفت: برخی همچنان بر روی مواضعی که نه موافق قانون است و نه موافق عُرف ایستاده‌اند بنابراین با این وضعیت تصور می‌کنم تفاهمی برای بازگشایی خانه‌ی سینما در دولت دهم حاصل نشود.
رئیس هیأت مدیره خانه سینما در گفت‌و‌گو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی آخرین وضعیت بازگشایی این تشکل صنفی بیان کرد: ما همچنان روی حرف گذشته‌مان ایستاده‌ایم و همان‌طور که قبلا گفتیم، راه بازگشایی خانه‌ی سینما توجه به اساسنامه‌ی اصلاح‌ شده است.
وی در عین حال مطرح کرد: تصور می‌کنم در مدت باقی‌مانده از دولت دهم درباره‌ی بازگشایی خانه‌ی سینما تحولی حاصل نشود چون دوستان همچنان روی مواضعی می‌ایستند که نه موافق قانون است، نه موافق عرف است و نه حتی با ماموریت‌هایشان تناسبی دارد.
توحیدی درباره‌ی اینکه گفته می‌شد محسن علی‌اکبری به عنوان نماینده‌ی سازمان سینمایی قرار است با هیأت مدیره‌ی خانه‌ی سینما درباره‌ی بازگشایی این تشکل مذاکره کند، تصریح کرد: ما چنین نمایندگی‌ از ایشان مشاهده نکردیم. آقای علی‌اکبری فرهاد توحیدی همچنان اصرار دارند که نماینده هیأت بازگشایی هستند و ما نیز همچنان اصرار داریم که طبق اساس‌نامه‌ی اصلاح شده جایی به نام هیأت بازگشایی شأن قانونی ندارد.
رئیس هیات مدیره‌ی خانه‌ی سینما درباره اینکه با توجه به مشخص شدن دولت آینده وضعیت بازگشایی خانه‌ی سینما را چگونه ارزیابی می‌کند؟ گفت: با وضعیتی که به وجود آمده است، ترجیح ما این است که منتظر استقرار دولت بعدی باشیم و ببینیم که می‌توانیم به چه تفاهمی با آن‌ها برسیم.
با گذشت بیش از یک سال و نیم از تعطیلی خانه سینما، به تازگی هیات بازگشایی از سوی ریاست سازمان سینمایی (شمقدری) مامور به بازگشایی این تشکل صنفی شد اما تاکنون با توجه به اینکه هیات مدیره‌ی خانه سینما از لحاظ قانونی معتقد به بازگشایی با برگزاری مجمع عمومی خانه سینماست این اتفاق عملی نشده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *